رویداد آیتاک بجنورد

ای تاک رویدادی برای ایده پردازی

رویداد «آی تاک» در بجنورد با حضور 6 استان کشور در راستای ایده پردازی و حمایت از ایده

رویداد «آی تاک» در بجنورد با حضور 6 استان کشور در راستای ایده پردازی و حمایت از ایده های برتر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد این روزها که موضوع استارتاپ ها و کسب‌وکارهای نوین در میان اقشار جوان جامعه فضایی ویژه را به خود اختصاص داده، مجموعه‌های مختلف نیز سعی می‌کنند تا با جهت‌دهی و هدایت این افکار و ایده‌ها، طرح‌هایی قابل‌اجرا را روانه بازار ایده و اندیشه کنند.

سید سعید سیدی در مصاحبه با خبرنگار فارس در بجنورد طی حاشیه برگزاری رویداد آی تاک منطقه ۴ کشور که در خراسان شمالی برگزار شد، با اشاره به هدف‌گذاری این رویدادها اظهار کرد: این برنامه‌ها برای درگیر کردن و گسترش حوزه فعالیت استارتاپ ها و ایده پردازی‌ها است تا بتوان تغییر نگاه و رویکرد را نسبت به فضای کسب‌وکار نوین در جامعه و استان ایجاد کرد.

وی با تشریح نحوه برگزاری رویداد آی تاک در بجنورد گفت: این برنامه در دو بخش سخنرانی مشاوره‌ای و انگیزشی از سوی مهمانان در ابتدا و سپس ارائه ایده‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره تشکیل‌شده است.

دبیر اجرایی رویداد آی تاک منطقه ۴ کشور افزود: نمایندگان ۶ استارتاپ های فعال و موفق کشور به‌عنوان مهمانان این برنامه هستند تا بتواند فرآیندهای طی شده در خصوص رشد ایده‌های خود، شکست‌ها و همچنین آینده ایده پردازی‌ها را ارائه دهند.

وی حوزه ایده پردازی در این رویداد را IT و ICT عنوان و خاطرنشان کرد: در بخش دوم برنامه ۱۲ ایده منتخب به ارائه طرح‌های خود درزمانی به مدت ۷ دقیقه می‌پردازند و داوری آن توسط مهمانان، حضار و داوران استانی انجام می‌شود.

سیدی از انتخاب سه گروه برتر و یک گروه شایسته تقدیر در پایان این مراسم خبر داد و گفت: حمایت از ایده‌های برتر و شایسته تقدیر از سوی پارک علم و فناوری استان در راستای پذیرش در پارک و مراکز رشد به جهت ارائه حمایت‌ها و ارائه تسهیلات برای آماده‌سازی و پیشبرد ایده‌ها انجام می‌شود.

انتقال تجربه و ایده به جوانان

رضا فیض‌آبادی نیز در مصاحبه با خبرنگار فارس در بجنورد این رویداد را دربرگیرنده از ۶ استان عنوان کرد و گفت: استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی به همراه گلستان، سمنان و سیستان و بلوچستان در منطقه ۴ کشور اقدام به ارسال ۲۴ ایده برای شرکت در رویداد آی تاک کردند که ۱۲ رویداد منتخب آن در برنامه امروز ارائه خواهد شد.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری خراسان شمالی افزود: انتقال تجربه و ایجاد انگیزه از سوی مربیان و منتورهای استارتاپ ها ازجمله اقدامات و اهداف برگزاری این رویدادها است.

خبرگزاری فارس

درباره آکادمی شعف

ما در شعف تلاش داریم، خلاقیت را که در مدارس به آن کمتر اهمیت داده می شود را به آینده سازان ایران آموزش دهیم.

نظر خودتون رو بنویسید.