انرژی رایگان آهنربا

آیا آهنربا ها می توانند ، به تنهایی منبع انرژی رایگان باشند؟

خیر ! مغناطیس نمیتواند منبع انرژی باشد به این خاطر که آهنربا ها حاوی انرژی نیستند! اما می

خیر ! مغناطیس نمیتواند منبع انرژی باشد به این خاطر که آهنربا ها حاوی انرژی نیستند! اما می توانند در فرایند کنترل انرژی دخیل باشند.

در سال 1841 فیزیکدان و پزشک آلمانی یولیوس روبرت فون مایر نظریه ای را مطرح کرد که تبدیل به اولین قانون ترمودینامیک شد: (انرژی نه به وجود می‌آید و نه از بین می‌رود)

گرچه انرژی می تواند از یک حالت به حالتی دیگر تبدیل شود – به وسیله صفحات خورشیدی نور خورشید تبدیل به الکتریسیته می شود ، یا با تبدیل شدن ملکول های گاز طبیعی به حرارت  شام ما در خانه هایمان می پزد.

انرژی رایگان آهنربا

دیوید کوهن-تانوگی نایب رئیس باشگاه انرژی مؤسسه فناوری ماساچوست می گوید:  “مغناطیس یک نیرو است ، اما به خودی خود هیچ انرژی ندارد”  او اضافه می کند مغناطیس به شدت برای تبدیل انرژی ها به یک دیگر مفید و کاربردی است و حدود  99% از انرژی تولید شده از سوخت های فسیلی ، هسته ای و انرژی  باد از سیستم هایی بهره می گیرند که از مغناطیس در پروسه تبدیل انرژی ها در آنها استفاده شده است.

تمامی تکنولوژی های تولید انرژی , به استثنای صفحات خورشیدی تکیه بر چرخش توربین هایی دارند که الکترون ها را به حرکت در میآورند و آنها را از درون مدار ها و ژنراتور ها هدایت می کنند. کوهن تانوگی می گوید ، از آنجا که این ذرات باردار  در مجاورت آهنرباهای درون توربین ها می چرخانند ، می توانند میدانی در اطراف خود ایجاد کنند که بر سایر ذرات باردار تأثیر بگذارند. این نیرو مغناطیسی است که انرژی باد و ذغال سنگ و سوخت هسته ای را به برق تبدیل کرده و به شبکه برق انتقال می دهد.

ترجمه شده توسط تیم شعف منبع : mit.edu

درباره موسسه شعف

علم تا عمل

One thought on “آیا آهنربا ها می توانند ، به تنهایی منبع انرژی رایگان باشند؟

نظر خودتون رو بنویسید.