انرژی رایگان آهنربا

آیا آهنربا ها می توانند ، به تنهایی منبع انرژی رایگان باشند؟

خیر ! مغناطیس نمیتواند منبع انرژی باشد به این خاطر که آهنربا ها حاوی انرژی نیستند! اما می

خیر ! مغناطیس نمیتواند منبع انرژی باشد به این خاطر که آهنربا ها حاوی انرژی نیستند! اما می توانند در فرایند کنترل انرژی دخیل باشند.

در سال 1841 فیزیکدان و پزشک آلمانی یولیوس روبرت فون مایر نظریه ای را مطرح کرد که تبدیل به اولین قانون ترمودینامیک شد: (انرژی نه به وجود می‌آید و نه از بین می‌رود)

گرچه انرژی می تواند از یک حالت به حالتی دیگر تبدیل شود – به وسیله صفحات خورشیدی نور خورشید تبدیل به الکتریسیته می شود ، یا با تبدیل شدن ملکول های گاز طبیعی به حرارت  شام ما در خانه هایمان می پزد.

انرژی رایگان آهنربا

دیوید کوهن-تانوگی نایب رئیس باشگاه انرژی مؤسسه فناوری ماساچوست می گوید:  “مغناطیس یک نیرو است ، اما به خودی خود هیچ انرژی ندارد”  او اضافه می کند مغناطیس به شدت برای تبدیل انرژی ها به یک دیگر مفید و کاربردی است و حدود  99% از انرژی تولید شده از سوخت های فسیلی ، هسته ای و انرژی  باد از سیستم هایی بهره می گیرند که از مغناطیس در پروسه تبدیل انرژی ها در آنها استفاده شده است.

تمامی تکنولوژی های تولید انرژی , به استثنای صفحات خورشیدی تکیه بر چرخش توربین هایی دارند که الکترون ها را به حرکت در میآورند و آنها را از درون مدار ها و ژنراتور ها هدایت می کنند. کوهن تانوگی می گوید ، از آنجا که این ذرات باردار  در مجاورت آهنرباهای درون توربین ها می چرخانند ، می توانند میدانی در اطراف خود ایجاد کنند که بر سایر ذرات باردار تأثیر بگذارند. این نیرو مغناطیسی است که انرژی باد و ذغال سنگ و سوخت هسته ای را به برق تبدیل کرده و به شبکه برق انتقال می دهد.

ترجمه شده توسط تیم شعف منبع : mit.edu

درباره موسسه شعف

ما در شعف تلاش داریم، خلاقیت را که در مدارس به آن کمتر اهمیت داده می شود را به آینده سازان ایران آموزش دهیم.

One thought on “آیا آهنربا ها می توانند ، به تنهایی منبع انرژی رایگان باشند؟

    نظر خودتون رو بنویسید.